top of page

TESLİMAT&GENEL BİLGİLER

Teslimat Politikaları 

Depot Du Vin Mağazası hem içki hem de ilgili ticari ürünleri satmaktadır.

500,00 £ üzerindeki siparişler için seçili ürünlerde ücretsiz nakliye sunuyoruz. 

Lütfen unutmayın, Depot Du Vin  oylama süreci ve kişisel davetiyeler yoluyla satılan sınırlı sürüm ürünler için ücretsiz gönderim mevcut değildir. 

Standart teslimat süreleri, Türkiye'nin tüm illerine 3 iş günü ,İngiltere teslimatı için 5 iş gününe, AB teslimatı için 10 iş gününe ve dünyanın geri kalanı teslimatı için 14 iş gününe kadardır. Pazartesiden Cumaya saat 13:00'ten önce verilen Birleşik Krallık anakara adreslerine verilen siparişler için geçici olarak ertesi gün teslimat sunamıyoruz. 

Artık temassız teslimat hizmeti sunuyoruz. Kuryelerimiz, tarayıcı ekranı aracılığıyla imzalamak istemeyen herhangi bir müşteriye (geçici olarak) temassız bir alternatif sunabilmektedir. Ayrıca, her müşteri etkileşiminden önce ve sonra (Gönderinin Teslimi veya Teslim Alınması) el ve tarayıcı temizliği gerçekleştirilir.

Viski

Şu anda Mağazada satılan tüm viskileri aşağıda listelenen konumlara gönderebiliyoruz.

Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Almanya, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, Portekiz, Romanya, Slovenya, İsviçre, İngiltere ve Manş Adaları.

Kontrol ettiğinizde ülkelerin tam listesi gösterilir. Bir ürün ülkenize teslimat için mevcut değilse, sepetinizden kaldırılacaktır.

Gönderim ücretleri ülke ve sepet içeriğine bağlıdır ve alışveriş sepetinizdeki satın alma noktasında görüntülenebilir.

AB'ye yapılan tüm teslimatlar için, vergilerinizin The Macallan'a geri faturalanmasını sağladık. Lütfen DHL veya gümrük tarafından istenirse ödeme yapmayın. Temizlendikten sonra, siparişiniz teslimat için serbest bırakılacaktır.

DHL'in teslimat için yerel iletişim bilgilerini isteyeceğini lütfen unutmayın. Bu nedenle, siparişi hediye olarak veriyorsanız, bunu kolaylaştırmak için lütfen ödeme sırasında alıcının yerel iletişim bilgilerini girin.

Brexit'in ardından gümrükler, siparişin içeriğini onaylamak ve siparişin kişisel tüketim için olduğunu doğrulamak için alıcıyla iletişime geçmeyi gerektirebilir. 

İspanya'ya yapılan teslimatlar için

Talep üzerine DHL ile Ekspres Hizmet kullanarak siparişleri İspanya'ya göndermeye devam edebiliriz, ancak siparişte Birleşik Krallık KDV'si alınmayacaktır. DHL Express ile gönderim maliyeti aşağıdaki gibidir:

>3kg = £35.00

>4,5kg = £40,00

>6,5kg = £48,00

>10kg = £57.00

Yerel satış vergileri ve harçları, paket gümrükten geçtiğinde alınan teslimat yerinize vardığınızda ödenecektir. Tüm ek ücretler alıcının sorumluluğundadır. Gümrük politikaları ülkeden ülkeye büyük farklılıklar gösterdiğinden, The Macallan'ın bu ücretler üzerinde herhangi bir kontrolü yoktur. Daha fazla bilgi için yerel gümrük bürosuna başvurun. İade veya geri ödeme durumunda herhangi bir gümrük ücretini de iade edemeyiz.

Tüm siparişler , adınız, iletişim telefon numaranız, teslimat adresiniz ve miktar ile ürün adı ile "

Brexit nedeniyle İspanya'ya gönderimde yaşanan zorluklar nedeniyle İspanya'dan herhangi bir tüketiciyi oy pusulalarına dahil edemeyeceğimizi lütfen unutmayın. 

Eşya

Depot Du Vin'ı yukarıdaki konumların yanı sıra aşağıda listelenen konumların tümüne gönderebiliriz.

Avustralya, Avusturya, Brezilya, Kanada, Hırvatistan, Fransa, Yunanistan, Hong Kong ÖİB, İzlanda, Hindistan, İsrail, İtalya, Macaristan, Japonya, Güney Kore, Malezya, Yeni Zelanda, Polonya, Singapur, Slovakya, Güney Afrika, İsveç, Tayland , Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Amerika Birleşik Devletleri.

Belirli kısıtlamalar için lütfen ayrı ayrı öğelere bakın.

Nakliye ücretleri, konuma ve sepet içeriğine bağlıdır ve alışveriş sepetinizdeki satın alma noktasında görüntülenebilir.

 

TESLİMAT ÜCRETLERİ

Şu anda 500 £ üzerindeki seçili siparişlerde ücretsiz gönderim sunuyoruz. 

Teslimat maliyeti, seçtiğiniz teslimat yerine ve siparişinizin ağırlığına bağlıdır. Teslimat bedeli check-out işlemi sırasında sizin için hesaplanacaktır. Aşağıdaki tablo size bu maliyetlerin bir tahminini verecektir.

Siparişinizi verdikten sonraki 1 iş günü içinde, satın alma referans numaranızla birlikte siparişinizin onayını e-posta ile alacaksınız. Bu numara ileride başvurmak üzere saklanmalıdır. Ardından, siparişiniz kargoya verildiğinde belirlenen teslimat ortağımızdan bir e-posta veya SMS mesajı alacaksınız.

Teslimat maliyeti, seçtiğiniz teslimat ülkesine ve siparişinizin ağırlığına bağlıdır. Teslimat bedeli check-out işlemi sırasında sizin için hesaplanacaktır.
Aşağıdaki tablo size bu maliyetlerin bir tahminini verecektir.

ÜLKE

DAN BAŞLAYAN FİYAT

Birleşik Krallık (Channel Adaları ve Man Adası hariç)

£6'dan başlayan fiyatlarla

Belçika, Kanal Adaları, Danimarka, Almanya, İrlanda, Man Adası, Lüksemburg, Hollanda 

13 £

Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, İzlanda, Letonya, Litvanya, Norveç, Portekiz, Romanya, Slovenya, İsviçre

£26

Avustralya, Kanada, Japonya, Malezya, Yeni Zelanda, Güney Kore, Singapur, Tayland, Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri 

31 £

Brezilya, Hırvatistan, Hong Kong ÖİB, Hindistan, İsrail, Güney Afrika, Birleşik Arap Emirlikleri

£ 45

 

AB dışındaki tüm teslimatlar için Birleşik Krallık KDV'si alınmayacaktır. Bununla birlikte, siparişiniz, seçtiğiniz teslimat konumuna vardığınızda, paket gümrükten geçtiğinde alınan yerel satış vergilerine ve harçlarına tabi olabilir. Tüm ek ücretler alıcının sorumluluğundadır. Gümrük politikaları ülkeden ülkeye büyük farklılıklar gösterdiğinden, Depot Du Vin Shop'un bu ücretler üzerinde herhangi bir kontrolü yoktur. Daha fazla bilgi için yerel gümrük bürosuna başvurun. İade veya geri ödeme durumunda herhangi bir gümrük ücretini de iade edemeyiz.

TESLİMAT TALİMATLARI VE ÖNERİLERİ

Teslimatlar pazartesiden cumaya mesai saatleri içinde yapılır; hızlı teslimatı sağlamak için paketi imzalayacak birisinin bulunması gerekir. Paketi imzalayacak kimse yoksa, teslimat şirketimiz müşterinin yerel deposunu araması için talimatları içeren bir iletişim kartı bırakacaktır. Müşteri daha sonra yerel deposunu aramazsa, paket bir hafta sonra bize iade edilir ve bunun maliyeti müşteriye yansıtılır.

Müşteri, sipariş paketinin güvenli bir yerde bırakılması için kargo görevlisine izin verirse, paketin kaybolması ve bulunamaması durumunda Depot Du Vin sorumlu olmayacaktır.  Depot Du Vin siparişi iade edemez veya değiştiremez. 

Depot Du Vin Shop tarafından satılan tüm içkiler Türkiye vergilerine tabidir. Ürünleri Avrupa Birliği'ndeki (AB) bir adrese ihraç ediyorsak, fiyatlar teslimatın yapıldığı ülkeye bağlı olarak uygun vergi oranına (ve bir alkol vergisine) tabidir.

AB dışındaki tüm teslimatlar için Birleşik Krallık KDV'si alınmayacaktır. Bununla birlikte, siparişiniz, seçtiğiniz teslimat konumuna vardığınızda, paket gümrükten geçtiğinde alınan yerel satış vergilerine ve harçlarına tabi olabilir. Tüm ek ücretler alıcının sorumluluğundadır. Gümrük politikaları bölgeden bölgeye büyük farklılıklar gösterdiğinden, bu ücretler üzerinde kontrolümüz yoktur. Daha fazla bilgi için yerel gümrük bürosuna başvurun.

HEDİYE MESAJLARI

Saldırgan veya müstehcen olarak görülebilecek hediye mesajlarına izin vermediğimizi lütfen unutmayın. Hediye mesajınız kabul edilemez bulunursa, alternatif bir mesaj sunma fırsatı için sizinle iletişime geçeceğiz.

bottom of page